Ayurveda

Ayurveda

Do mého života se ayurveda dostala už před víc než deseti lety, když byl můj syn malý, a já jsem se (tenkrát těsně před čtyřicítkou) pořád nemohla dostat do formy a hledala způsob, jak to napravit.

Ayurveda, kterou jsem nejdříve poznala z knížek, mi byla jako styl péče o život ve zdraví v mnoha ohledech blízká a tím, jak jsem se postupně jejím studiem dozvídala víc a cítila její přínosy, stala se součástí mého života.

A co to vlastně Ayurveda je?

Hlavním cílem ayurvedy je dosáhnout rovnováhy mezi tělem, myslí a prostředím kolem nás. Být v rovnováze znamená být zdravý. 

Ayurveda je tradiční léčebný systém zdravého životního stylu pocházející ze starověké Indie. Klade důraz na zdraví, ne na nemoci, a věnuje se proto prevenci a léčbě prostřednictvím životního stylu – především jídlem a výživou, masážemi, meditací, jógou a používáním bylinných přípravků.

Zdravá rovnováha

Ayurveda poskytuje nástroje a postupy pro každodenní podporu zdraví pomocí naší vrozené sebeuzdravující schopnosti. Přitom nám umožní být v pořádku fyzicky, emocionálně a duchovně.

Ayurveda

Zhubněte se mnou zdravě

Věřím, že co a jak jíme, ovlivňuje kvalitu našeho života, náš vzhled, psychiku a celkové zdraví. Každý z nás má ale jiný životní styl, jiné předpoklady, chutě, ale také očekávání. A to všechno beru při práci s klientkami a klienty v úvahu, a společně tak pracujeme na udržitelném „novém normálu“.

Program AyurBalance

Zjistěte víc o mém velmi osobním programu, který neřeší jen jídlo, ale i další aspekty ovlivňující zdravé fungování těla. Důležitou součástí jsou také masáže, které celkovou regeneraci podporují.

Každý jsme jiný, a proto celý program vždy přizpůsobuji vám na tělo. Jde o celkovou rovnováhu, Ayur totiž v sanskrtu znamená život nebo také životní síla.

0BC6EE07 DBE7 42BE A49D 47653B9F684B e1644708673176
Ve své praxi využívám znalosti principů ayurvedy a pracuji s nimi tak, aby byly pro naše středoevropské podmínky relevantní a užitečné. Kombinuji je také s moderní teorií zdravé výživy, která se však s časem může měnit, a proto je jejich ukotvení v principech více než 5 000 let staré vědy o životě tak přínosné.

Co je Agni?

Agni znamená oheň a v ayurvedě jím označujeme trávicí sílu těla. Podle ayurvedy má proces trávení, vstřebávání a přeměny potravy a vjemů na energii zásadní vliv pro naše zdraví.

Správně strávená potrava vede k regeneraci a vitalitě organismu, zatímco pomalu a špatně strávená potrava způsobuje Aamu, neboli toxické odpadní látky. Každodenní hromadění této Aamy tak může dříve či později vést k nadváze nebo i jinému onemocnění.

Okořeňte si život

Jak pracuji s ayurvedou při masáži

Ayurvédská masáž vytváří rovnováhu mezi myslí, tělem a duchem a napomáhá tělu k uzdravení, ale také k dlouhověkosti.

Moje regenerační masáž ve stylu ayurvedy využívá navíc účinky aromaterapie, která ještě více umocní samouzdravovací schopnost vašeho těla. Tato péče má blahodárný vliv nejen na vaše svaly a orgány, ale také psychiku. Obzvlášť pokud ji provádíme pravidelně.

Při masáži používám výhradně prvotřídní aromaterapeutické oleje od Karla Hadka. Jako základ mám mandlový olej, do kterého přidávám pro každého klienta takové éterické oleje, které prospějí jeho aktuálnímu rozpoložení.

AyurBalance masáž

Moje práce s klienty je zaměřuje na vytváření rovnováhy v těle. Vytvořila jsem proto program AyurBalance, jehož součástí jsou jak samostatné masáže, tak komplexní kúra pro celkovou regeneraci. Originální masážní terapii jsem se naučila v Indii od terapeuta Chetana Baghela. Spojuje meditativní vědomý dotek s kombinací hlubokého a jemného tlaku a dochází při ní k důkladnému uvolnění fasciálních vrstev, svalů, ale také mysli.

Hlavní přínosy mé regenerační masáže:

  • celkový přístup je zaměřený na podporu oběhu a lymfatického systému
  • uvolňuje fascie a svaly
  • posiluje pokožku a šlachy
  • zlepšuje krevní oběh
  • přináší hlubokou relaxaci, pocit rovnováhy a bezpečí
  • odstraňuje duchovní i fyzické překážky

Je to ta pravá masáž pro vás?

Stačí se objednat přes online systém nebo mi prostě napište nebo zavolejte.

DSC1780

Napište mi