Ayurveda

Ayurveda se do mého života dostala už před velmi dlouhou dobou, když byl můj syn malý, a já jsem se (tenkrát těsně před čtyřicítkou) pořád nemohla dostat formy a hledala způsob, jak to napravit.

Ayurveda, jako styl péče o život ve zdraví, mi byla v mnoha ohledech blízká a tím, jak jsem se postupně jejím studiem dozvídala víc a cítila její přínosy, stala se součástí mého života.

A co to vlastně Ayurveda je?

Hlavním cílem ajurvédy je dosáhnout rovnováhy mezi tělem a myslí a prostředím kolem nás. Být v rovnováze znamená být zdravý. 

Ayurveda je léčebný systém zdravého životního stylu, který vznikl v Indii už před více než 5 000 lety. Klade důraz na zdraví, ne na nemoci a věnuje se proto prevenci a léčbě prostřednictvím životního stylu – především jídlem a výživou, masážemi, meditací, jógou a používáním bylinných přípravků.

Zdravá rovnováha

Ájurvédská medicína je holistická, což znamená, že na tělo a mysl pohlíží jako na celek. Nezaměřuje se na symptomatické projevy nemocí, ale především na příčiny, které každé chorobě předcházejí. Symptom je chápán pouze jako upozornění nebo varování, že v organismu není něco v pořádku a je nutná náprava na hlubší úrovni.

Ájurvéda je kompletní systém, který nám poskytuje nástroje a postupy pro každodenní podporu zdraví pomocí naší vrozené sebeuzdravující schopnosti. Přitom nám umožní být v pořádku fyzicky, emocionálně a duchovně.

14denní očistná kúra

Připravila jsem pro vás očistnou kúru, které já sama věřím a už několik let ji úspěšně alespoň jedenkrát ročně praktikuji. Vaše trávení se během ní krásně zregeneruje a také se stihne trochu přenastavit, tak abyste i po kúře cítili účinky.

Zhubněte se mnou zdravě

Věřím, že co a jak jíme, ovlivňuje kvalitu našeho života, náš vzhled, psychiku a celkové zdraví. Provedu vás procesem změny k trvalé spokojenosti.

 

Ve své praxi využívám znalosti principů ayurvedy a pracuji s nimi tak, aby byly pro naše středoevropské podmínky relevantní a užitečné. Kombinuji je také s moderní teorií zdravé výživy, která se však s časem může měnit, a proto je jejich ukotvení v principech více než 5 000 let staré vědy o životě tak přínosné.

Možná ani nepotřebujete dát kila dolů, ale trápí vás dlouhodobá únava, přetažení, bolesti hlavy, časté pálení žáhy, zažívací potíže, špatné trávení, nebo různé ekzémy?

Zjistěte víc o mém Programu pro posílení agni – vašeho trávicího ohně.

Co je agni?

Agni je trávicí síla těla. Podle ájurvédy má proces trávení, vstřebávání a přeměny potravy a vjemů na energii zásadní vliv pro naše zdraví.

Správně strávená potrava vede k regeneraci a vitalitě organismu, zatímco pomalu a špatně strávená potrava způsobuje Aamu, neboli toxické odpadní látky. Každodenní hromadění této Aamy tak může dříve či později vést k nadváze nebo i jinému onemocnění.

 

Okořeňte si život

Jak pracuji s ayurvedou při masáži

Ayurvédská masáž vytváří rovnováhu mezi myslí, tělem a duchem a napomáhá tělu k uzdravení, ale také k dlouhověkosti. Někdy se o ní mluví jako o „olejové masáži“, protože obvykle obsahuje teplé bylinné éterické oleje.

Moje masáž ve stylu Abhyanga podporuje krevní oběh, posiluje funkci imunitního systému a vytváří hlubokou relaxaci v mysli a těle.

Ayurvédský styl výživy a masáž jsou základními prvky mé anti-ageingové péče.

Hlavní přínosy ayurvédské masáže:

  • uvolňuje svaly
  • posiluje pokožku a šlachy
  • zlepšuje krevní oběh
  • přináší hlubokou relaxaci, pocit rovnováhy a bezpečí
  • odstraňuje duchovní i fyzické překážky
  • celkový přístup je zaměřený na podporu oběhu a lymfatického systému

Je tohle masáž pro vás?

Stačí se objednat přes online systém nebo mi prostě napište nebo zavolejte.

Napište mi